Gamla Stans bokhandel lanserar litterär salong

Bokhandlare Helena Landberg (med bokhandelshunden Garbo) bjuder in till Bok!!salong i Gamla stan. Pressbild.

📖 NYA MÖTEN. Gamla Stans bokhandel i Stockholm satsar på nya format för litteratursamtal. Med konceptet Bok!!salong vill man skapa längre, interaktiva möten mellan läsare och författare. Premiär blir det 25 april med Jonna Bornemark, meddelar Bokförlaget Volante som driver bokhandeln.
– En gång var det revolutionärt att gå på salong i Gamla Stan – nu är det dags igen! Vi vill alltid vara den givna mötesplatsen för litteraturälskaren och med Boksalong får de även fördjupa samtalen mellan varandra, säger bokhandlare Helena Landberg.

redaktion@boktugg.se

Gör som ...

… och alla våra andra sponsorer som stöttar oss ekonomiskt. Vill ditt företag bli sponsor? Kontakta sales@boktugg.se för mer information. Privatpersoner och mindre företag som vill bidra swishar valfritt belopp till 123-483 18 71 (klicka här för QR-kod) eller med andra betalmedel.