Skriv om ditt liv och gör det fantastiskt

Skriv om ditt liv och gör det bra. Bild: Istockphoto.

Ibland behöver du inte gå längre än till dig själv för att börja på den där boken. Här ger Conny dig ett par snabba redskap för att komma igång. 

Jag har flera gånger berättat om hur jag själv började min resa som författare. Jag skrev om mig själv, om det oerhörda som hände mig. Den här gången tänkte jag vara lite mer praktisk och försöka guida dig igenom berättelsen om ditt liv. 

Sorry, denna artikel är låst. Redan prenumerant? Logga in.
Du kan även låsa upp artikeln för 19 kr (och få 14 dagars access med Boktugg Mini*).

Eller välj någon av dessa prenumerationer:

* Därefter förnyas prenumerationen var 14:e dag. Avsluta när du vill eller byt till helårsalternativ.

Conny Palmkvist

Conny Palmkvist

Conny Palmkvist är författare, spökskrivare och journalist. Han har skrivit åtta romaner och bland annat tilldelats Helsingborgs Dagblads kulturpris och Umeå novellpris.

conny@boktugg.se

Gör som ...

… och alla våra andra sponsorer som stöttar oss ekonomiskt. Vill ditt företag bli sponsor? Kontakta sales@boktugg.se för mer information. Privatpersoner och mindre företag som vill bidra swishar valfritt belopp till 123-483 18 71 (klicka här för QR-kod) eller med andra betalmedel.

En lite annorlunda ledarskapsbok

Är du chef och vill ha handfasta råd du kan använda direkt i din vardag? Då är detta boken för dig. Med mycket bilder och lättsmält text är denna handbok ett bra verktyg oavsett var man befinner sig på sin ledarresa.