Min nya bok: Senescens poesi av Lars Freij

Bokomslag

Senescens står som ett vittnesbörd om poesins kraft att förena, inspirera och trösta. Den är en påminnelse om skönheten i vår gemensamma mänsklighet och potentialen i att belysa, läka och förändra med hjälp av våra ord. I en tid där världen kan tyckas alltmer fragmenterad, erbjuder dessa dikter en bro av förståelse och gemenskap som är djupt behövlig.

Om författaren

Senescence är Lars Freijs andra diktsamling, han debuterade 2022 med Empati. Han kommer från Gävle men bor delvis även i Stockholm där han arbetar som konsult med geodetisk mätningsteknik.

Fakta om boken

Titel: Senescens
Författare: Lars Freij
Utgivningsdag: 20250811
Genre: Skönlitteratur vuxen
Poesi
ISBN (pappersbok): 9789189991583
ISBN (ebok):
ISBN (ljudbok):

Eller här:

Senescens

Senescens

  • Förlag: Ekström & Garay
  • Format: Inbunden
  • Språk: Svenska
  • Utgiven: 2025-08-11
  • ISBN: 9789189991583

Vill du presentera DIN nya bok på Boktugg?

Boktugg läses av alla som jobbar i bokbranschen. Både på små och stora förlag. Hos bokhandlare, streamingtjänster och bibliotek. Plus en hel massa lärare, journalister och helt vanliga läsare. Och givetvis författare. Vad har de gemensamt? De är storkonsumenter av böcker.

Skicka in en presentation till Min nya bok så fort boken kommit ut, senast fyra månader efter utgivningsdagen. Det kostar bara 275 kr (inkl moms). Läs mer och beställ din bokpresentation här.