Dagbok för alla mina fans passerar 300 miljoner sålda exemplar

Bästsäljande barnboksserie. När den 19:e boken kommer ut har tidigare redan sålt totalt 2,5 miljoner exemplar bara i Sverige - och 300 miljoner i hela världen. Foto: Filip Wolak/Pressbild Bonnier Carlsen.

📚 VÄRLDSFENOMEN. Böckerna i Jeff Kinneys serie Dagbok för alla mina fans har sålt i över 300 miljoner exemplar globalt, enligt ett pressmeddelande från Bonnier Carlsen. Med humor och hög igenkänning har serien blivit en favorit bland barn – även i Sverige, där över 2,5 miljoner exemplar sålts. Bok 19, Hett om öronen, är ute nu.

redaktion@boktugg.se

Gör som ...

… och alla våra andra sponsorer som stöttar oss ekonomiskt. Vill ditt företag bli sponsor? Kontakta sales@boktugg.se för mer information. Privatpersoner och mindre företag som vill bidra swishar valfritt belopp till 123-483 18 71 (klicka här för QR-kod) eller med andra betalmedel.

Senescens poesi av Lars Freij

Senescens står som ett vittnesbörd om poesins kraft att förena, inspirera och trösta. Den är en påminnelse om skönheten i vår gemensamma mänsklighet och potentialen i att belysa,

Följ med på Hugos resa ut i livet

Det är ont om kramar i cyberspace, handlar om en vilsen 25-åring som inte vet vart han är på väg och alla de vuxna runt omkring honom som vet precis hur hans framtid ska se ut.