Adlibris satsar på ICA Paket som fraktalternativ

Sedan några månader tillbaka kan Adlibris kunder välja Ica Paket som leveransalternativ. Inledningsvis i södra och västra Sverige men snart ska tjänsten finnas i hela Sverige. Foto: Pressbild/Ica.

📦 FRAKT-ALT. Adlibris har anslutit sig till ICA Paket, en ny pakettjänst där e-handelsleveranser samåker med ICAs befintliga lastbilstransporter till butiker. Paketen hämtas ut över disk eller i paketskåp hos ICA-ombud.
– Vi är glada över att Adlibris är först ut med ICA paket och att vi är en utvald partner till ICA i deras nya satsning. Med ICA paket stärker vi Adlibris leveranserbjudande ytterligare och vi är övertygade om att våra kunder kommer att uppskatta detta nya leveransalternativ, sa Nicklas Törnqvist, supply chain manager Adlibris inför lanseringen.

redaktion@boktugg.se

Gör som ...

… och alla våra andra sponsorer som stöttar oss ekonomiskt. Vill ditt företag bli sponsor? Kontakta sales@boktugg.se för mer information. Privatpersoner och mindre företag som vill bidra swishar valfritt belopp till 123-483 18 71 (klicka här för QR-kod) eller med andra betalmedel.

Jan Lidbeck med ny bok om döden och medvetandet

Vad händer när jag dör och vart tar mitt medvetande vägen? Försvinner det bara? Trots att vi egentligen vill undvika dessa frågor är det många av oss som dagligen tänker på dödens obegriplighet.

Nyutgivning av bästsäljaren Halvblod

Lagom till första advent ger Mörkersdottir förlag ut en lyxig nyutgåva av den populära romantasyn Halvblod, skriven av Sofie Makolli (tidigare Trinh Johansson).

Serien gavs ut första gången 2011 och har sålt i över 10 000 exemplar.