🏒 Hockeyromance. Den internationella bästsäljaren Elle Kennedy ges åter ut på svenska. Den 7 juni släpps Spelet (Bookmark förlag), första delen i serien Off Campus – romance med hockey, sex och kärlek i centrum. Kennedy är en kanadensisk författare som debuterade 2008 och flera av hennes 39 utgivna böcker har legat på bästsäljarlistorna hos New York Times, USA Today och Wallstreet Journal. En av dem finns på svenska Mörka spår (Harlequin 2014).
Sölve Dahlgren
Sölve Dahlgren är journalist sedan 30 år tillbaka och författare till mer än tio böcker. VD och chefredaktör för Boktugg.
solve@boktugg.se
Gör som ...
… och alla våra andra sponsorer som stöttar oss ekonomiskt. Vill ditt företag bli sponsor? Kontakta sales@boktugg.se för mer information. Privatpersoner och mindre företag som vill bidra swishar valfritt belopp till 123-483 18 71 (klicka här för QR-kod) eller med andra betalmedel.
Relaterade nyheter
Annie Erixons fantasyroman Drakens Utvalda har landat
Tänk om allt vi någonsin trott på var lögn.
Skulle du vilja veta det då?
I Imperiet styr Kejsaren med järnhand,
Senescens poesi av Lars Freij
Senescens står som ett vittnesbörd om poesins kraft att förena, inspirera och trösta. Den är en påminnelse om skönheten i vår gemensamma mänsklighet och potentialen i att belysa,
Arturs dokument – stark uppdaterad Förintelseskildring
Artur är 20 år när berättelsen börjar år 1938. Han är ateist, men av judisk börd. I sitt hem i Wien, Österrike, tvingas han hastigt ta avsked av sin familj.
Frida Arwen Rosesunds bok “Till min bror” handlar om den kände poeten Dan Anderssons syster Anna.
– Mitt intresse för Dan Andersson väcktes när jag hörde musikaliska tolkningar av hans dikter. Musiken, texterna och hans livsöde intresserade mig och på den vägen upptäckte jag Anna.